Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Fransız Alstom TCDD’yi İstiyor

Yaklaşık 60 yıldır Türkiye’nin birçok demiryolu projesine altyapı ve sinyalizasyon hizmeti veren Fransız Alstom, özelleştirilmesi halinde TCDD ihalesiyle ilgilendiklerini açıkladı. İşletmeci değil ama tedarikçi olarak, bir konsorsiyumun içinde yer alacaklarını söyleyen Alstom yetkilileri, özellikle hızlı tren projelerindeki potansiyele dikkat çekiyor.
Fransız Alstom TCDD’yi İstiyor
Dünyada raylı taşıma sistemlerinin en büyük şirketlerinden biri olan Fransız Alstom, Türkiye’de gerek kent içi, gerekse Devlet Demir Yolları’nın (TCDD) ulaşım projeleriyle daha yakından ilgilenmeye başladı. Alstom Transport Güney Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Gina-Luca Erbacci ve Avrupa’da hızlı treni yaratan adam olarak bilinen Francois Lacote, Berlin’de iki yılda bir yapılan Inno Trans fuarı nedeniyle bir araya geldiği Türk gazetecilere bu konuda önemli açıklamalar yaptı.

Erbacci, Türkiye’ye bölgesinde çok önemli bir ülke olarak baktıklarını ve bu nedenle Türkiye’yi gelecekte bir üretim ve ihracat üssü olarak konumlandırmayı düşündüklerini söyledi. Özelleştirilmesi halinde TCDD ihalesine girecek bir konsorsiyumda yer alacaklarını açıkladı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017