Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Freelance Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Sabah işe gitmek için onca yol tepme. Kompleksli patronla, uyuz iş arkadaşlarıyla uğraşma. Evde pijamalarınla otur, rahat rahat işini yap. Freelance çalışmak, sanılanın aksine böyle olmuyor. Çevre ve disiplin istiyor. Lakin bir sürü avantajı da var.
Freelance Nedir? Nasıl Para Kazanılır?
Eskiden “Ne iş yapıyorsun?” sorusuna yanıtı “Serbest meslek” olan adam ya da tetikçi ya mafya ya da işsiz etiketi yerdi. Gel zaman git zaman, serbest meslek kelimesinin İngilizce karşılığı olan “freelance” çalışma kavramı sık sık duyulmaya başladı. Artık eski tekinsiz manasını yitirmiş, fiyakalı bir sözcük oluvermişti.

İşten, ofis ortamından, patron çemkirmesinden bunalan bütün çalışanların hayalini rahat evlerinde, pijamalarla yayıla yayıla iş yaparak, freelance çalışmak süslemeye başladı. Peki, freelance çalışmak tam olarak nasıl oluyor? Tasarım, yazılım vb. hizmetleri geliştiren deneyimli kişiler, bağımsız olarak firmalarla, kişilere, kurumlara işler yapıyorlar. Bu hizmetler evden verildiği için şirket sigorta bedeli ödemek zorunda olmadığı için freelance eleman çalıştırarak kar edebiliyorlar. Freelance çalışanlar ise kendi belirledikleri saatler ve koşullar içinde, özgürlükleri kısıtlanmadan daha verimli çalışarak para kazanıyorlar. Ellerine genelde maaşlı çalışanlardan daha fazla para geçse bile başta sigorta olmak üzere yol parası ve yemek parası gibi ofis hayatına özgü avantajlardan yoksun kalıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017