Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Futbolcu Fabrikası Almanya Milli Takımı

EURO 2012'de oynadığı futbolla bizleri mest eden Alman Milli Takımı, sadece A ve U-21 takımlarının haricinde üç milli takıma daha kritik oyuncular vererek onları besliyor.
Futbolcu Fabrikası Almanya Milli Takımı
Euro 2004’de Letonya’dan sadece bir puan fazla alarak gruptan çıkamayan ve büyük bir hüsran yaşayan Almanya’nın futbol devriminin asıl sırrı, 2004’ten itibaren 100 milyon avroya yakın parayı altyapı sistemine aktararak yeni oyuncular çıkartan Almanya, 2012’ye gelindiğimizde sadece kendisi değil 3 milli takımı daha besliyor. Hem de o kadroların en kritik isimlerine altyapı eğitimi vererek.

Bu üç ülke Türkiye dahil Avusturya ve Polonya. Fakat bu pastanın içinde Almanya’nın ekmeğini en çok tüketen ülke biziz. U-21 milli takımımızı da dahil ettiğimizde yaklaşık 20 oyuncumuz Almanya eğitimi almış durumdalar. Milli takımların ortalama 23 kişilik kadrolarla topladığını düşünürsek 46 kişi içindeki bu 20 oyuncu milli takımımızın kaderini belirliyor. Yani ileriki yıllarda herhangi bir başarıya imza atacaksak bu başarının yarısını da Almanya’ya devretmemiz gerecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017