Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Futbolculara En Çok Maaş Veren Takımlar Hangileri?

Amerika'nın ünlü basın kuruluşlarından ESPN, ünlü basket, futbol ve beyzbol takımların maaş bordrolarını çıkardı.
Futbolculara En Çok Maaş Veren Takımlar Hangileri?
Futbolcu transferlerinde ya da futbolcuların değerlerini ölçmede kullanılan en önemli değer, futbolcu için iki takım arasında el değiştiren bonservis bedelleri. Fakat kulüpleri bir oyuncuyu en çok düşündüren konu bonservis bedeli olduğu kadar aylık ya da haftalık maaşları da olabiliyor. Çünkü bazen oyuncuların maaşları öyle bir hale geliyor ki birkaç senelik bilanço çıkarıldığında bonservis bedelinden daha külfetli hale gelebiliyor. Ancak bazı takımlara var ki ödedikleri maaşlardan hiç korkmuyorlar. Amerika’nın ünlü basın kuruluşlarında ESPN de tüm spor dallarında yüklü maaş ödemekten çekinmeyen takımların sıralamasını yaptı. Listenin ilk iki sırasını şu an futbolun ilk iki sırasında da Real Madrid ve Barcelona bulunuyor.

Avrupa’daki futbol takımları, NBA organizasyonları ve beyzbol oluşumlarının baskın olduğu listenin ilk 20 sırasında 10 tane futbol kulübü bulunuyor. 278 takımlık genel listeye bakıldığında herhangi bir Türk kulübüne rastlanmıyor. Fakat listedeki bazı takımların bilançolarına bakarsanız birçok Türk kulübünün özellikle de İstanbul büyüklerinin bu listeye dahil olabileceği su götürmez bir gerçek. Bunun en önemli sebebi ise ESPN’in Türk kulüplerini araştırmaya dahil etmemesi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017