Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Futbolun Yaşayan Efsanesi: Roberto Carlos

Yeşil sahalardaki liderliği ve sportmen kişiliğiyle, dünya futbolunun yaşayan efsaneleri arasına giren Roberto Carlos için söylenecek çok şey var aslında.
Futbolun Yaşayan Efsanesi: Roberto Carlos

Onun için, ‘Futbol kariyeri boyunca kazanmadığı başarı, kaldırmadığı kupa kalmadı’ desek abartmış olmayız. Dünya futbolunun en değerli simalarından olan Roberto Carlos ile Sivasspor’a gelme macerasından, İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığına kadar, spor gündemine dair ne varsa konuştuk.

Yeni sezon öncesinde birçok takımın size teklifte bulunduğunu biliyoruz. Sivasspor’u tercih etme sebepleriniz nelerdi?

Her şey başkan ile direkt diyalog kurarak başladı. Bana buraya gelme imkanını sundu. Takımı üst sıralara taşımanın, gelecek planları arasında var olduğunu söyledi. Türkiye’de başarılı olacak bir takım oluşturma düşüncesindeydi. Bu planlama da benim hoşuma gitti ve buraya geldim.

Genel anlamda kulüp ve şehir, beklentilerinizi karşıladı mı?

Şu anda her şeyiyle mutlu olmuş durumdayım. Şehirden, takımdan, tesislerden, yönetimden, başkandan hepsiden her anlamda memnunum.

Avrupa futbol liglerine kıyasla ligimizi hangi değerde görüyorsun?

Burada önemli olan kaliteli iyi yabancı oyuncuları Türkiye’ye getirmek. Bu şekilde kaliteyi bir üste taşıyorsunuz ve Avrupa’da sahne almaya başlıyorsunuz. Federasyon bunu bloke etmiş durumda şu an. Fakat yarışmakta olduğumuz Avrupa kulüplerine biraz daha yaklaşmak adına, gerekli olduğunu düşünüyorum. Yabancı oyuncu sınırlamasını biraz daha açabilirler.

Haberin devamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017