Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gaz Ticari Araçlar, Türkiye'de 15 Milyon Euro Yatırım Yaptı

Doğu Avrupa'nın en büyük ticari araç üreticisi Gaz, Türkiye pazarına "üretim yaparak" geri döndü.
Gaz Ticari Araçlar, Türkiye'de 15 Milyon Euro Yatırım Yaptı
Rusya merkezli hafif ticari araç üreticisi Gaz Ticari Araçlar, Türkiye faaliyetlerine Mersa Otomotiv distribütörlüğü ile yeniden başlama kararı aldığını ve Sakarya'daki tesislerde 15 milyon euroluk yatırımla montaj üretim hattı kurulduğunu açıkladı. Konuya ilişkin basın bülteninde, Gaz Ticari Araçlar'ın Türkiye Distribütörü Mersa Otomotiv'in Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören, "Sakarya'da öz sermayemizle yaklaşık 15 milyon euroyu bulacak bir yatırım ile montaj üretim hattı kuruldu. Burada montajlanacak araçlar yurtiçi ve yurtdışı pazarlara Türkiye'den ulaştırılacak. Kuzey Afrika ve Avrupa’yı öncelikli pazarımız olarak görüyoruz" dedi.

Gaz Ticari Araçlar Rusya Satis ve Pazarlama Direktörü Oleg Markov ise, Türkiye'yi Afrika ve Avrupa'ya açılmalarını sağlayacak önemli bir üs olarak gördüklerini söyledi. Bültene göre, ilk Gaz markalı ticari araç olacak olan Gazelle Business'in sonbaharda Sakarya'daki üretim bandından indirilmesi planlanıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017