Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Geleceği Dönüştürecek 3 İnovasyon Trend Ne?

Dijital inovasyon, iş süreçlerini dönüştürürken kendine has yeni paradigmalar da yaratıyor. Intel Labs Europe Direktörü Martin Curley, dijital platformların yaratacağı dönüşümde insanların daha çok inovasyon içersinde olacağını söylüyor.
Geleceği Dönüştürecek 3 İnovasyon Trend Ne?
Intel Labs Europe Direktörü, dijital inovasyonu tanımlarken Intel’in kurucularında biri olan Gordon Moore’un kendi ismiyle anılan yasasına gönderme yapıyor. Moore yasası, her 18 ayda bir tümleşik devre üzerine yerleştirilebilecek bileşen sayısının iki katına çıkacağını bunu bilgisayarların işlem kapasitelerinde büyük artışlar yaratacağını, üretim maliyetlerinin ise aynı kalacağını, hatta düşme eğilimi göstereceğini öngören deneysel bir gözlem. Moore’un öngörülerine paralel olarak dijital platformlar arttıkça inovasyon maliyetleri de azalıyor.

Dijital inovasyonunu nasıl tanımlıyorsunuz

Dijital inovasyon, Moore yasaları ile mobil kablosun iletişimin patlamasının bileşkesi tarafından sürükleniyor. Programlama, iletişim gücü ve bant genişliğinde yaşanan büyümenin devam etmesi sırasıyla bu alanda yeni olasılıklar yaratıyor. Her geçen yıl, gerçekleşmesi zor ya da neredeyse imkansız gözüken durumlar hayata geçiyor. Moore yasası’nın etkisiyle neredeyse her domain eski üzerinde bir parçalanma yaratıyor ve yeni heyecan verici değerler söz konusu oluyor. buna paralel olarak iş dünyasının ve sosyal inovasyonun dijital inovasyonun avantajlarını kullandığını görüyoruz. Bu durum, en etkili dijital inovasyonların hem işlevsel hem de her türlü katkıyı kullanma konusunda rahat bir yapısı olacağı anlamına geliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017