Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Geleceği Şekillendirecek 5 Mobil Trend!

Mobil telefonlar, tablet bilgisayarlar tek başlarına yetmez. Artık birbiriyle konuşan makineler zamanı. Geleceğimiz tamamen mobil trendler üzerinde şekilleniyor. İşte ilk adımda öne çıkan, geleceği şekillendirecek 5 önemli mobil trend…
Geleceği Şekillendirecek 5 Mobil Trend!
Mobil dünyada son beş yıl içinde birkaç önemli gelişme yaşandı. Bunların başında akıllı telefonların sayısındaki artış geliyor. Uluslararası araştırma şirketi Gartner’ın verilerine göre sadece 2011’de dünyada 500 milyona yakın akıllı telefon satışı gerçekleşti.

Akıllı telefonların artması demek aynı zamanda veri trafiği, akıllı telefonlar üzerinde çalışan uygulamalar, bu uygulamaları geliştiren kişi sayıları gibi daha birçok alanın katlanarak genişlemesi demek. Buna bir de bu yıl satışlarının 120 milyona ulaşması beklenen tablet bilgisayarları eklediğimizde yaşanacak genişlemenin ne kadar hızlı olacağını tahmin etmek zor değil.

İşte mobil dünyaya ve dolayısıyla geleceğimize damgasını vuracak beş yeni mobil trend…

1. Mobil pazarlamada “zenginleştirilmiş gerçeklik” dönemi.

2. Cihazlar aralarında konuşacak.

3. Ekranlar esnek hale geliyor.

4. Whatsapp’a karşı Joyn…

5. Telefonlar artık buluta taşınacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017