Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Geleceğin Eğitimini Şekillendirecek 5 Trend!

Dijital mecralar sadece eğitimin işleyişini değil içeriği de dönüştürüyor. Eğitim hayatında etkileri görülmeye başlanan dijital çözümler, gelecekte bambaşka bir eğitim hayatının ortaya çıkmasını sağlayacak. Bu dönüşte ezber bozan bazı trendler öne çıkıyor.
Geleceğin Eğitimini Şekillendirecek 5 Trend!
Dijital trendlerin doğrudan etkilediği yaşam alanlarının başında eğitim geliyor. Dijital mecraların yarattığı somut etkileri anlamak için Türkiye’de de kullanılmaya başlanan akıllı tahta çözümleri örnek gösterilebilir. Eskiden öğretmenler öğrencilerine derslerini kara tahta üzerinden anlatırken o tahta sadece üzerine yazılan pasif bir araçtı. Ancak akıllı tahtalar internet bağlantıları ile derslere katılım gösteren aktif platforma dönüştüler. Sadece akıllı tahta değil, eğitim teknolojilerinde yeni yeni tanıştığımız çözümler de eğitim için ciddi bir dönüştürücü etki taşıyor. Etkileri artık iyice hissedilen ve gelecek eğitimin rutini olacak çözümler içinde 5 ana trendin öne çıktığı görülüyor.

Trend1/ Ders Kitapları Tablete Taşınacak

Türkiye’de de çok konuşulan tablet ders kitapları dünyada dijital eğitim trendinin ana proje başlıklarından bir tanesini oluşturuyor. Okullarda okutulan tüm ders kitaplarının tablet bilgisayarlara aktarılmasını içeren projeler, dünyada ciddi düzeyde gelişiyor. Pearson Vakfı’nın yaptığı araştırmaya göre 2011’de tableti olan üniversite öğrencilerinin oranı yüzde 7 civarındayken, 2012 yılı sonuna kadar bu oran yüzde 25’ler seviyesine yükselecek.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017