Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Geleceğin Süper Virüsleri

Zararlı kod profesyonelleri yeni hilelerle kullanıcıları takip ediyor ve paralarını çalıyor. Hatta TV’ nin önünde otururken bile…
Geleceğin Süper Virüsleri
Ocak ayı sonunda pcwelt.de adresini ziyaret etmenin ciddi sonuçları vardı. Saldırganlar 186 adet sayfaya kod sızdırmış, bu sayede o güne kadar bilinmeyen zararlı bir bot aracılığıyla hedef bilgisayarlardan sürü posta göndermeye başlamıştı. Güvenilen, zararsız bir web sitesinin saldırı amaçlı kullanımı yeni nesil botlar, casusluk araçları ve bankacılık Truva atlarının tipik bir yöntemi Blackole, Gameover ya da DroidKungFu gibi çocukça isimler taşıyan bu zararlılar, çocuk oyuncağı değil. Takip eden sayfalarda bu zararlıların neden tehlikeli olduğunu ve kendinizi nasıl koruyabileceğinizi okuyacaksınız.

Süper virüsler genelde Java, Flash ve Adobe Reader gibi popüler yazılmaların güvenlik açıklarını kullanarak milyonlarca PC’ye bulaşıyor. Bulaşma yöntemleri sonsuz. Kimi zaman suçlular zararlı kodu normal web sitelerine yerleştiriyor, ardından maniple edilmiş belgeler yollayarak kullanıcıları bu sayfalara çekiyor. Mesela geçen yıl Vodafone ya da Scout24’ten ardı ardına gelen fatura e-postaları, eklenmiş PDF dosyası açılınca sisteme zararlı bir kod kuruyordu. Mükemmel bir dille yazılmış ve logo taşıyan bu sahte e-postalar ancak şirketin resmi alan adından farklı olan gönderim adresleriyle ayırt edilebiliyor.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017