Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gelinlik Modelleri İçin Sezon Açıldı

Son yıllarda markalaşma ve tasarıma yaptığı yatırımlar ile dünya gelinlik pazarının önemli aktörlerinden biri haline gelen Türkiye, ihracatta artan bir grafik sergiliyor. Sektörün hedefindeyse dünya gelinlik modelleri piyasalarına kendi markalarını sokmak.
Gelinlik Modelleri İçin Sezon Açıldı
Yaz kendini göstermeye başladı. Çiçekler açıyor, kuş sesleri kasvetli kış aylarının ardından yeniden duyulur oluyor. Çalışanlar yaz tatili planlarını yapıyor, yazlık kıyafetler dolaplardaki yerini alıyor. Ama yazı en çok da evlilik hazırlığı yapanlar bekliyor.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 700 bin çift evleniyor. Bu evliliklerin çoğu yaz döneminde gerçekleşiyor. Bu nedenle yaz dönemi yaklaştıkça evlilik hazırlıkları da hız kazanıyor. Evlilik hazırlıklarında en önemli parçayı da gelinlik modelleri oluşturuyor.

Türkiye evlilik pazarından gelinlik sektörünün aldığı pay 500 milyon doları buluyor. Her yıl yaklaşık 400 bin gelinlik satılıyorken, 300 bin adet de kiralanıyor. Dünya gelinlik üretiminde Çin ve İtalya’dan sonra üçüncü olan Türkiye’de üretimin yüzde 75’i İzmir’de gerçekleştiriliyor. Bu nedenle ülkemizin gelinlik başkenti olarak adlandırılan şehirden 80’i aşkın ülkeye gelinlik ihracatı yapılıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017