Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gelişmekte Olan Ülkeler Yine Gelişenlerle Büyüyecek

Gelişmekte olan ekonomiler arasındaki ihracatın büyüklüğü 2013 yılı sonu itibariyle, ilk defa gelişmiş pazarlar arasında ihracatı geçecek. Bu eğilim, sadece zengin ülkeler için değil, gelişmekte olan ülkeler için de hedef ihracat pazarlarının ve büyümenin yönünün değiştiğini gösteriyor.
Gelişmekte Olan Ülkeler Yine Gelişenlerle Büyüyecek
Çok yakın zamana kadar, gelişmiş pazarlar arasındaki ticaret global ticaret hacmine egemendi. Gelişmekte olan ülkeler arasındaki ticaret ise 2000’li yıllara kadar global ticaretin küçük bir parçasıydı. Fakat özellikle 2008 sorası hızlı bir geçiş yaşandı. İşte bu geçiş önümüzdeki yıllarda daha da hızlanacak.

Kendi aralarında ticareti artan gelişmekte olan ülkeler, hane halkı gelir dağılımındaki dönüşümle de dikkat çekiyor. Yükselen hane gelirleriyle birçok ürün ve hizmetin talebi artıyor. Accenture’un “Fast Forward to Growth” araştırması Türkiye gibi gelişen ülkeler arasındaki ticaretin potansiyelini incelerken, bu potansiyeli oluşturan hane halkı gelir artışını da ülke bazında mercek altına alıyor. İşte bu kapsamlı araştırmadan ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017