Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Genetik Check Up Nedir?

Hangi hastalıklara karşı daha yüksek risk taşıdığını öğrenmek isteyenler Genetik Check Up yaptırıyor. Bu sayede, hem kendi hem de doğacak çocuklarının sağlığı için önceden koruyucu önlemler alabiliyorlar.
Genetik Check Up Nedir?
Tıpta bugün gelinen noktada hastalıkları öngörüp önleyebilmek, belli riskler için tarama yaparak erken tanı koymak, böylece tedavi masraflarını azaltmak, yaşam süresini uzatıp kalitesini artırmak için öngörücü ve önleyici tıp büyük önem taşıyor. Kişiselleştirilmiş Tıp Çağı olarak tanımlanan bu dönemde kişilerin hastalık yatkınlıkları, çocuklarına geçirebilecekleri tek gen hastalıkları, ilaçlara verdikleri yanıtlar ve kişiye özel beslenme önerileri gibi verileri ortaya koyan Genetik Check Up’da en önemli araçlardan biri olarak görev yapıyor.

Basit bir tükürük testiyle yapılan check up sayesinde kişiler genetik yapılarına en uygun diyet programı hakkında da bilgi sahibi olabiliyorlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017