Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gerçek Zamanlı Pazarlama Dönemi

Pazarlama, geçmişe göre attığı her adımı gerçek zamanlı olarak denetleyebilir ve daha hesap verebilir bir yapı dönüşüyor.
Gerçek Zamanlı Pazarlama Dönemi
İletişimin son derece şeffaf ve yoğun olduğu dijital çağda, tüketici merkezli büyük değişim, şüphesiz en çok pazarlamacıları zorluyor. “IBM Küresel Pazarlama Direktörleri 2011 Araştırması”nın sonuçlarına göre ise pazarlama yöneticileri en çok veri patlaması konusunda endişe duyuyor. Bu yöneticilerin yüzde 70’inden fazlası, bunu yönetecek durumda olmadığına inanıyor. Sosyal medyanın da etkisiyle giderek daha da şeffaflaşan iletişim ortamlarına nasıl hakim olacağını bilemeyen yöneticilerin oranı ise yüzde 68. Yine yöneticilerin yüzde 50’sinden fazlası kanal ve aygıt seçeneklerinin artması, değişen tüketici demografisi, mali kısıtlamalar, azalan marka bağımlılığına kendini hazırlıklı durumda hissetmiyor.

Araştırma sonuçları da gösteriyor ki pazarlamacılar, dijitalleşmenin getirdiği veri patlaması ve belirsizlik karşısında zorlanıyor. Tabii, pazarlamanın teknoloji odaklı gelişimini sadece veri artışı ve sosyal ağlar çerçevesinde değerlendirmemek gerek. Sadece insanlar değil makineler arasındaki iletişim de artıyor. Milyarlarca cihazın birbiriyle veri alışverişi yapabileceği yeni bir düzene kucak açıyoruz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017