Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Girişimcilerin Son Gözdesi Spor

Spor, gelişmiş toplumlarda olduğu gibi Türkiye’de de ciddi bir girişimcilik alanı olmaya başladı. Özellikle spor malzemelerini kapsayan perakende mağazaları franchising sistemiyle hızla yayılırken, yabancı markaların Türkiye operasyonlarına verdikleri önem de artmaya başladı.
Girişimcilerin Son Gözdesi Spor
Türkiye’de spora olan ilgi hızlı bir yükseliş trendinde. Gerek kamu spotlarıyla obezite ve çeşitli sağlık sorunlarıyla artırılan farkındalık, gerek Sağlık Bakanlığı’nın geçtiğimiz aylarda ‘Türkiye’nin hızla obezite ülkesi olma yolunda ilerlediği’ konusunda verdiği alarm ve buna ilişkin önlem alınacağını açıklaması, spora yönelik farkındalığı artırmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı haksız değil. Zira, rakamlar da artık Türkiye’nin obezite raporunda sınıra yaklaştığını destekliyor. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün ekonomik, çevresel ve sosyal istatistikleri içeren 2011-2012 raporuna göre, 15 yaş ve üstü nüfusta obezitenin en çok görüldüğü ülke yüzde 33,8 ile ABD. Türkiye’de ise obezite oranı yüzde 15,2.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017