Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

GittiGidiyor'da Değişim Devam Ediyor

Yüzde 93 hissesini eBay'e devrederek dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birinin parçası haline gelen GittiGidiyor'da değişim süreci tüm hızıyla devam ediyor. GittiGidiyor Ülke Müdürü Cenk Angın, son bir yılda yaşananları anlattı.
GittiGidiyor'da Değişim Devam Ediyor
GittiGidiyor’un eBay’e satılması sektördeki hemen herkesin çok yakından takip ettiği ve neredeyse her detayına hâkim olduğu bir süreç oldu. Kısaca hatırlatmak gerekirse 2007 yılında hisselerinin yüzde 10′unu eBay’e satan GittiGidiyor, dört yıl sonra asıl bombayı patlatmış ve yüzde 93′lük hisse devriyle hem Türk internet sektörünün en önemli satışlarından birine imza atmış, hem de bir başarı öyküsü olarak adını altın harflerle yazdırmıştı. GittiGidiyor’un eBay’e satışı birçokları için sürpriz olmadı. İki şirket arasında uzun süredir devam eden bu flört sektör koridorlarında sıkça konuşuluyordu zaten. O dönemde asıl merak edilen şey ise bundan sonra GittiGidiyor çatısı altında neler olacağıydı.

eBay satın almasından sonra GittiGidiyor çatısı altında çok önemli değişimler yaşandığını söyleyen Ülke Müdürü Cenk Angın, tüm bunları bir yıl gibi kısa bir dönemde gerçekleştirmenin oldukça zorlu bir süreci de beraberinde getirdiğini söylüyor. Bunun yanı sıra yaşanan en önemli değişimin, aslında iş modelini de oluşturan marketplace (pazaryeri) kısmında olduğunu söyleyen Angın, ilk iş olarak ayrıca bir Marketplace Departmanı kurduklarının bilgisini veriyor. Bu departmanın görev alanını ise şu sözleriyle tanımlıyor Angın, “Bu departmanda çalışan arkadaşlarımızın temek görevi alıcı ve satıcı olarak tanımladığımız hedef kitlesinin, GittiGidiyor deneyimini geliştirmek. Bunun yanı sıra ‘pazaryeri’ olarak da tabir ettiğimiz bir platformun daha iyi yönetilmesini sağlamak da yine departmanın görevi.” Benzer şekilde son dönemde hukuki konularda dışarıdan danışmanlık almak yerine ayrı bir hukuk departmanı da kurduklarını anlatıyor Angın.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017