Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Golfte Pro Ve Tur Oyuncularının Farkı Nedir?

Sıfır handikap golfçülerle Tur oyuncuları arasında büyük fark var. İşte size profesyonellerin bu farkı nasıl yarattığına dair ayrıntılar.
Golfte Pro Ve Tur Oyuncularının Farkı Nedir?
Tanıdığınız en iyi golfçüyü haklı olarak bugüne kadar gördüğünüz en iyi oyuncularla karşılaştırırsınız: Televizyonda izlediğiniz profesyonel oyuncular. Tabii siz de merak ediyorsunuz: Falanca Florida’da gitse, tüm bir yılını çalışmaya ayırsa ve Q School’a katılsa, o da bu şekilde televizyonlara çıkar mı? “Muhtemelen hayır.”

“Sıfır handikap golfçülerle Tour golfçüleri arasında büyük bir fark var.” diyor Tur koçu Butch Harmon. “İyi bir amatör oyuncunun handikapı farklı sahalarda mücadele etmektir. Oynamaya alışık olduğunuzda bir sahada en az dört ya da beş çukur alamıyorsanız, iyi değilsiniz demektir.” Harmon’ın niyeti moral bozmak değil, ancak şu da bir gerçek ki o dünya çapında bir koç ve söyledikleri oldukça gerçekçi ve faydalı.

Diğer yandan profesyonellerin hiçbiri bu seviyeye sıfırdan gelmedi. Her PGA Tur oyuncusu başta tam bir sıfır handikap golfçüydü, belki de daha kötülerde. Ian Poulter, 19 yaşındayken profesyonel asistan olarak çalışan dört handikaplı oyuncuydu. Buna karşın Poultler’ın kendisine olan güveni bir zaman sarsılmadı. Çoğu Tur oyuncusu ehliyetlerini aldıklarında henüz birer sıfır handikap golçüydü, ama 12 yaşındayken par vuruşu yapanlar da yok değildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017