Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Google’a Türkiye’den Büyük Rakip Geliyor

Rusya merkezli arama motoru Yandex, geçen hafta yönetim kadrosuna güçlü bir isim kattı. Medya sektörünün deneyimli ismi Mehmet Ali Yalçındağ’ı yönetim kurulu başkanlığı görevine getiren Yandex, Türkiye’de şirket olarak faaliyet gösterecek. Şirket Google’a büyük bir rakip olarak geliyor.
Google’a Türkiye’den Büyük Rakip Geliyor
Yandex, geçen yıl Eylül ayında Türkiye’de faaliyete başladığından bu yana bir temsilcilik ofisi olarak çalışmalarını sürdüren ve bir süredir Türkiye’de yatırım yapmak üzere adımlar atan Rusya’nın lider arama motoru Yandex, geçen hafta yönetim kadrosunda yeni bir atak yaptı. Mehmet Ali Yalçındağ’ı Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve getiren şirket, Yalçındağ’ın Yandex Türkiye’nin stratejik gelişimini yöneteceğini ve marka algısının gelişiminde katkıda bulunacağını açıkladı.

Türkiye arama motoru pazarında Google’ın payı yüzde 99 düzeyinde bulunuyor. Yandex’in hedefi bu pazarda pay almak ve Türkiye’de büyük oyuncu olmak. Bu nedenle yeniden yapılanmayla atak yapacak şirketin Google’a büyük bir rakip olması bekleniyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017