Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Google'dan Nexus Harekatı

Google, her yıl yaptığı 1/0 etkinliğinde beklenen açıklamaların yanı sıra iki yeni ürünle herkesi şaşırtmayı başardı. 199 dolara Nexus tablet be medya merkezi Nexus Q karşımızda.
Google'dan Nexus Harekatı
Bir süredir Microsoft ve Apple'dan gelen açıklamalar gündemi kaplamış olsa da Google hala kendinden söz ettirecek şeyler bulmayı başarıyor. Bu gelişmelerin en büyüğü Android 4.1 Jelly Bean sürümünün yayınlanması. Jelly Bean yayınlanmadan önce sürekli olarak 5.0 sürümü olarak adlandırılıyordu ve doğrusu Ice Cream Sandwich yaygınlaşmadan önce kimse jelly bean güncellemesi beklemiyordu. Ancak Google her ne kadar Ice Cream Sandwich kadar büyük bir değişim getirmese de Jelly Bean ile Android dünyasında yeni bir değişim rüzgarı estirdi.

Android 4.1 Jelly Bean ön yüklü gelecek olan ilk cihaz Google'ın ilk tableti ünvanını taşıyan Nexus 7. Daha önce çıkan dedikodularda olduğu gibi Asus tarafından üretilen tabletin fiyatının 199 dolar olması da önemli bir gelişme. Her ne kadar tablet dünyasının hakimi İPad olsa da, Nexus 7 bir nevi Kindle Fire’ın ucuz, ulaşılabilir ve taşınabilir özelliklerine rakip olmuşa benziyor. Bu açıdan Android dünyasının en çok satan tableti olan Kindle Fire ile Nexus 7'nin rekabeti daha ilgi çekici olacak gibi görünüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017