Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Google – Facebook Rekabeti Sürüyor

2010 yılında Ocak ayından bu yana Gemius – Ipsos KMG tarafından hazırlanan ölçümleme raporlarını üyeleriyle paylaşan IAB Türkiye, IP dergisiyle yaptığı özel anlaşma neticesinde her ay Top 20 listesini okuyucularımızla paylaşıyor. İşte Ekim ayının şampiyonları…
Google – Facebook Rekabeti Sürüyor
İnternet, çok sayıda aracı herkesin kullanabildiği bir ortam. Bu zenginlik bir yandan sonsuz fırsat sunarken, öte yandan sonsuz fırsat sunarken, öte yandan karmaşaya da yol açma potansiyeli içeriyor. İlk raporu 2010 yılının Ocak ayında yayınlanan IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın temel amacı single curcency – ortak birim oluşturmak oldu. Süreç içinde IAB ABD’nin Audience Reach Measurement Guidellines’ını baz alındı ve teknolojiyi kullanarak, yapay biçimde artırılabilen sayfa gösterimi yerine gerçek kullanıcı / tekil kullanıcı kavramları yerleştirildi.

Araştırmanın bir diğer önemli boyutu, niş hedef kitlelere ulaşabilmek için derinlikli veri sağlaması. IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması internet kullanıcılarının sahiplik bilgilerinden, alışveriş alışkanlığına kadar pek çok konuda bilgi içeriyor. Ayrıca her ay offline ortamda yapılan penetrasyon araştırmasıyla kalibre ediliyor ve 12+ Türk internet nüfusunu gerçekçi biçimde ölçüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017