Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Google Gözlüğü Ne Zaman Çıkıyor?

Terminatör gibi bilimkurgu filmlerinde görmeye alıştığımız, gözün önünden veri akışını sağlayan ekranlar artık gerçek oldu. Google’ın yeni duyurduğu bu ekran gözlükler hayatımıza ne zaman katılacak, yaşamımızı nasıl değiştirecek?
Google Gözlüğü Ne Zaman Çıkıyor?
Google, Nisan ayında çok ilginç bir ürün tanıttı. Bilimkurgu filmlerinden çıkıp gelmiş gibi görünen bu ürüne, Arttırılmış Gerçeklik Projesi Gözlüğü ismi verilmişti. İsim her ne kadar insanın aklını karıştırsa da ürünün fonksiyonu ve tanımı çok basitti: Bilgisayar ekranlı bir gözlük.

Google gibi “Arama motoru” geliştirmesiyle bilinen bir şirketin böyle bir ürün geliştirmiş olması çoğunuzu şaşırtabilir ancak bu ay CHIP’in sayfaları arasında detaylıca okuyabileceğiniz gibi, Google artık sadece bir arama motoru değil, birçok servisi ve uygulamasıyla günlük yaşamımıza sızmış dev bir teknolojik organizma ve insanların gözlerinin önüne takacağı küçük bir ekran sayesinde Google servislerini kullanmalarının çok daha kolay olacağının farkında.

Google ürünün ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi vermiyor ancak Google’ın kurucusu Sergey Brin gözlüğü kullanmaya çoktan başlamış durumda. Teknoloji blogları, onun sırtında çantası, olağan bir teknoloji meraklısı gibi teknoloji fuarlarında dolanırken gözündeki Google gözlükleriyle sağa sola bakındığı pozların fotoğraflarıyla dolu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017