Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Görsel Çekiç Kullananlar Öne Çıkacak!

Konumlandırma, bundan yaklaşık 30 yıl önce pazarlama gurusu Al Ries tarafından ortaya atıldı. Yönetim dünyası uzun süre bu konuya odaklandı. Pek çok pazarlama stratejisi bu kapsamda yeniden şekillendirildi.
Görsel Çekiç Kullananlar Öne Çıkacak!
Bundan yaklaşık 30 yıl önce pazarlama gurusu Al Ries tarafından ortaya atılan “konumlandırma”, yönetim dünyasının uzun süredir gündeminde. Pek çok pazarlama stratejisi bu kapsamda yeniden şekillendirildi. Yeni dönemde ise Al Ries’in kızı Laura Ries, “Visual Hammer” (Görsel Çekiç) isimli kitabıyla “konumlandırma”ya farklı bir bakış açısı getirmiş durumda.

Laura Ries, “Görseli bir çekiç, sözcükleri de çivi olarak hayal edin. Çivileri tüketicinin beynine yerleştirmenin en iyi yolu görsel çekiç kullanmaktır” diyor. Bu konuda Coca-Cola’nın ikonik şişesini, Marlboro’nun maskülen kovboyunu, KFC’nin ünlü adamını başarılı örnekler arasında gösteriyor ve “Görsel etki markalara rekabet avantajı sağlıyor” diye konuşuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017