Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir?

Alt göz kapağı derininde üç ayrı odacıkta yağ dokuları bulunur. Bu yağ dokularını yerinde tutan yapılarda gevşeme ortaya çıktığında yağ dokuları öne doğru fıtıklaşır ve göz altı torbaları ortaya çıkar. Deri altında kas tabakasında da değişen derecelerde gevşeme ve sarkma ortaya çıkar.
Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir?
Göz çevresi yapılar canlılık, duygu, durum ve yaşımız hakkında bilgi verirler. Genetik yapı, stresli yaşam, sigara içmek, dengesiz beslenme gibi etkenler göz altlarında kalıcı torbalanmalara yol açarlar. Bu durum kişinin yaşlanmış, üzgün ya da yorgun görünmesine yol açar. Alt göz kapağı derininde üç ayrı odacıkta yağ dokuları bulunur. Bu yağ dokularını yerinde tutan yapılarda gevşeme ortaya çıktığında yağ dokuları öne doğru fıtıklaşır ve göz altı torbaları ortaya çıkar. Deri altında kas tabakasında da değişen derecelerde gevşeme ve sarkma ortaya çıkar. Deri fazlalığı bu duruma az ya da çok eşlik edebilir. Fakat asıl sorun bu değildir. Deri yapısında fazlalık ve kırışıklık varlığında bu durum da düzeltilebilir.

Öne ve aşağı fıtıklaşan yağ dokularının yerleri yeniden düzenlenir. Bazen fazla yağ dokusu çıkarılır. Yağ dokularını yerinde tutan yapılar onarılır ve sıkılaştırılır. Bu işlem fıtıklaşan yağın alınıvermesi işlemi değildir. Göz altında dolgunluk korunmalıdır. Genellikle 30 yaş üzeri başka önemli sağlık sorunu olmayan erkek ve kadınlar, göz kapaklarında sarkma ve torbalanma oluştuğunda bu tedaviye aday olurlar.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017