Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Göz Sağlığınızı Vitaminlerle Koruyun

Tüketeceğimiz besinler, gözümüzün sağlığı açısından da önem taşıyor. Araştırmalar da doğru beslenme ile gözümüzü birçok hastalığa karşı korumakla kalmayacağını hatta hastalıkların ilerlemesini de yavaşlatabileceğimizi gösteriyor.
Göz Sağlığınızı Vitaminlerle Koruyun
Araştırmalar; doğru beslenme ile gözlerin birçok hastalığa karşı korunacağını, hatta hastalıkların ilerlemesinin yavaşlayacağını ortaya koyuyor. Örneğin; genellikle hayvansal gıdalarda bulunan A vitamini ile karaciğer, yağsız süt, yoğurt, peynir ve yeşil yapraklı sebzelerden alınabilen B2 vitamini kataraktı önlüyor.

Zeytinyağı, ayçiçek yağı, ceviz ve bademde bulunan E vitamini kronik göz hastalıklarından korurken; narenciyeden bol miktarda alınabilen C vitamini ise diyabetik retinopatiyi önlüyor. Balık, ceviz ve keten tohumu ile mısırözü, soya, Ayçiçek yağında bol miktarda bulunan Omega 3 ve Omega yağ asitleri ise göz kuruluğunu azaltıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017