Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Göz Seğirmesinin Nedeni Nedir?

Hayatımız boyunca gözümüz seğirdiğinde, değişik anlamlarla yüklenmiştir. Sağ göz seğirir ise iyi olaylar, sol göz seğirir ise kötü olaylar ile karşılaşacağımız söylenir. Bunlar, aslında ağızdan ağza anlatılan batıl inançlardır.
Göz Seğirmesinin Nedeni Nedir?
Göz seğirmesi ağırlık olarak, psikolojik veya uyku eksikliği nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Uyku, vücudumuzda organların ve hücrelerin kendini yenilediği dönemdir. İyi bir uyku, insanda günün tüm yorgunluğunu aldığı gibi hastalıklara karşı bizi korumaktadır. Göz seğirmesi ağırlıkla psikolojik bir rahatsızlıktır ve yorgunlukla ortaya çıkmaktadır.

Eğer uyku düzenimiz bozuksa göz seğirmeleri ortaya çıkmaktadır. Uyku düzeni olmayan insanlarda, insülün düzensiz salgılanmaya başlar ve sürekli açlık hissi, tansiyon bozuklukları, sigara bağımlılığı ve göz seğirmeleri artar. Bu nedenle, uyku düzenimizi kurmak, vücudumuzun psikolojik ve fiziksel olarak sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Sürekli ve hiç durmadan olan seğirmeler nörolojik bir rahatsızlığın belirtisi olabilir, bu durumda hekime gitmekte fayda vardır. Ama kısa süreli olan seğirmeler uyku ve psikolojik sorunlara bağlandığı gibi astigmat, miyop ve hipermetrop’un habercisi olabilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017