Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Grand Slam Şampiyonluğu Mu, Yoksa Olimpiyat Birinciliği Mi?

Grand Slam Şampiyonluğu mu, yoksa olimpiyat birinciliği mi? Tenis 64 yıllık uzun bir aranın ardından Olimpiyat Oyunları'na madalya sporu olarak dahil edildiğinde böyle bir soru sormaya cesaret bile edilemezdi.
Grand Slam Şampiyonluğu Mu, Yoksa Olimpiyat Birinciliği Mi?
Tanınmış yayıncı ve yazar Bud Collins’in de içinde bulunduğu muhalifler ve eleştirmenler, tenisin kendi kendine yettiğini ve Olimpiyatlar’a ihtiyacı olmadığını düşünüyorlardı. Zaten Olimpiyatlar da tenise kalmamıştı. TV yorumcusu ve eski Amerika Açık finalistlerinden Cliff Drysdale, 1994 yılında Tennis dergisine şöyle bir demeç vermişti: “Tenisin Olimpiyatlar’la buluşmakta geç bile kalındığını düşünenler var. Geç kalmayı bırakın, bence bu ikilinin modası çoktan geçti.”

Daha fazla yanılıyor olmazdı herhalde World Tennis dergisinin 1982 sayılarından birinin ön yazısında Uluslararası Tenis Federasyonu sekreteri David Gray, Olimpiyat ve tenis kucaklaşması için karşı çıkılamaz dört neden öne sürdü: “Tenisin evrenselliği, artan katılım ve ilgi, tarihi gerçekler ve tedariki kolay ihtiyaçlarımız.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017