Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gripin Grubuyla Yeni Albüm Sonrası Röportaj

‘Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’ isimli son albümleri ile büyük bir başarı yakalayan Gripin grubuyla çok özel bir röportaj keyfi yaşamaya hazır mısınız?
Gripin Grubuyla Yeni Albüm Sonrası Röportaj
Müzikal açıdan kendinizi nasıl tarif ediyorsunuz? Yani klasik anlamda bir rockbond misiniz?

Murat Başdoğan: Rockbond’iz gibi bir iddiamız yok aslında. Dört kişi bir araya geldik ve müzik yapıyoruz. Müzik tarzımızda da böyle bir sınırlama yok. Kulağımıza hoş gelen, dördümüzün filtresinden geçen müziği yapıyoruz.

Türk dinleyicisinin Türk rock müziğine bakış açısı nasıl?

Birol Namlıoğlu: Yaptığımız müziği bir tarzın içine sokup sınırlamak istemiyoruz. Rock müzik yapan biz de dahil pek çok gruba ilgi çok fazla giderek artıyor. Özellikle 90’larda rock müzik adına büyük azalmalar, kayıplar oldu ama şu anda ciddi bir artış var. Tam anlamıyla yeterli mi? Tabii ki değil. Ancak insanlar yaptığımız müziğe ilgi duyuyorlar. Beğensinler ya da beğenmesinler bizim gibi gruplara saygı duyuyorlar. En önemlisi de bu.

Bazı şarkılarınız var ki, arabesk tadında. “Durma Yağmur” mesela. Fena rakı içirtir. Arabesk dinliyor musunuz? Etkileniyor musunuz? Favori arabesk şarkınız?

İlker Baliç: Her tür müziği dinliyoruz biz; dediğimiz gibi ürettiğimiz müziği de tek bir türe dahil etmiyoruz ve bu açıdan şarkılarımızda kullandığımız enstrümanlar farklılık gösterebiliyor. Arabesk tınılar da olabiliyor şarkılarımızın içinde.

30-35 yaş aralığındasınız. “Artık kafa kaldırmıyor beyler, daha soft takılalım” dediniz mi hiç?

Arda İnceoğlu: Demiyoruz, hatta gittikçe tarz olarak sertleşebiliyoruz. Ama her ne kadar bu konu üzerinde konuşmasak da olgunluk mudur, nedir bilemiyoruz ama belli bir çizginin altında da tutuyoruz kendimizi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017