Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

GSM’de Kim, Hangi Alanda Lider?

2012 yılı ilk çeyrek pazar rakamlarını açıklayan GSM operatörlerinin abone sayısına göre bakıldığında Turkcell yüzde 52,50, Vodafone yüzde 27,83, Avea ise yüzde 19,67’lik paya sahip. Pazarda büyük rekabet yaşanan mobil gelirler, ARPU, numara taşıma gibi alanlarda üç GSM operatörünün performansını analiz ettik.
GSM’de Kim, Hangi Alanda Lider?
Abone dışında konuşma oranı, internet gelirleri, SMS, numara taşıma, abone başına gelir gibi konularda da çetin bir rekabet içinde olan GSM şirketleri, 2012 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) da Pazar verilerine ilişkin raporunu kamuoyu ile paylaştı.

Tüm rekabet alanlarında geçen yıla göre farklılıklar görülen pazarda yaklaşık yüzde 88 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 65.8 milyon mobil abone bulunuyor. 2012 yılı ilk çeyrek pazar rakamlarını açıklayan GSM operatörlerinin abone sayısına göre bakıldığında Turkcell yüzde 52,50, Vodafone yüzde 27,83, Avea ise yüzde 19,67’lik paya sahip.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017