Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Güçlü Hafızaya Sahip Olma Yöntemleri

Aklımızı daha iyi kullanmak ve unutkanlığı azaltıp hafızamızı daha iyi kullanmak elimizde. Güçlü hafıza sahibi olmak için yapmanız gerekenler aşağıda...
Güçlü Hafızaya Sahip Olma Yöntemleri
Sıkıcı bir iş toplantısında tonla insanla tanıştınız. Tanıştığınız onca renksiz tip arasından Mehmet işinize yarayacak, kariyerinizi geliştirmenizde önemli rol oynayabilecek tek kişi. Onu tekrar aramak, aradığınızda da adını hatırlamak durumundasınız. İyi de nasıl adını aklınıza nasıl tutacaksınız. Aslında sadece size faydası dokunacak isimleri değil, iş yerindeki çaycıdan, lisedeki matematik hocanıza kadar herkesin ismini aklınızda tutmanız mümkün.

Size önemli olabilecek biriyle tanıştığınızı hissettiğiniz an bu adı tekrar edin. “Tanıştığımıza memnun oldum Mehmet Bey” gibi bir cümle hem kibar olur hem de ismi aklınıza kazımanın ilk adımıdır.

”Bu seneki rakamları nasıl buluyorsunuz?” gibi soruların arasına Mehmet Bey sözcüklerini sıkıştırın. Böylece isim iyice aklınızda kalacak. Lakin bunu fazla sık aralıklarla yapmayın ki dikkat çekmesin.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017