Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Güçlü Marka Algısı Güçlü İçerikten Geçiyor

İçeriği pazarlarken markaların birinci önceliği müşterinin doğru karar vermesini sağlayacak bilgi sunarak, hedef kitlenin güvenini kazanmak. Böylece takip etmeye değer içerik üreten markalar için marka algısını güçlendirmek hiç olmadığı kadar kolay hale geliyor.
Güçlü Marka Algısı Güçlü İçerikten Geçiyor
Sosyal medya uzmanı Brian Solis, pazarlama karmasını oluşturan meşhur 4P’nin yanına beşinci P’yi ekler. O da ‘people’ yani ‘insanlar’dır. Bu sonuncu P, pazarlamanın temelinde yatan “fayda” kavramının insana yani tüketiciye uyarlanmasını çağrıştırır. Çünkü pazarlama, markaya öncelikle tüketiciye fayda sağlaması gerektiğini hatırlatan bir araçtır. Son dönemde içerik pazarlamanın yükselişe geçmesinin bir nedeni; bu gerçeğin markalar açısından daha da iyi anlaşılması.

“Katma değer” yaratan içerik aracılığıyla tüketicide marka sadakati yaratmanın yollarını arayan şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu yüzden içerik pazarlaması da son dönemde iyiden iyiye tartışılan bir kavram haline geldi. En basit ifadeyle içerik pazarlama, markaların çeşitli kanallar aracılığıyla hedef kitlenin ilgisini cezp edecek içerik üretmesi ve bu sayede o kitleyi tüketiciye dönüştürmesi olarak tarif ediliyor. İçerik pazarlamanın tanımına baktığımda bahsettiğimiz bu “fayda” kavramına, çok şeyi dahil etmek mümkün ancak içerik pazarlamasının temelinde ilgi çeken, merak uyandıran, ihtiyaç karşılayan ve sürdürülebilir bir stratejiye dayalı içerik üretimi yatıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017