Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Guinness Rekorlar Kitabı 2013 Yayınlandı

Guinness Rekorları Kitabı 2013 yayınlandı. Yeni rekorlar ve ilklerle meraklılarıyla buluşan kitapta birçok Türk rekortmen de yer alıyor. Rekortmenler yetenekleriyle göz doldururken dünyada adlarından söz ettiriyorlar.
Guinness Rekorlar Kitabı 2013 Yayınlandı
Guinness Rekorlar Kitabı (Guinness World Records) dünya rekorları alanında herkes tarafından bilinen global liderliğini sürdürüyor. Guinness Rekorlar Kitabı, anlaşılırlık ve gerçekliğe yaptığı yatırımla, dünya rekor bilgi bankasını toplayan, onaylayan, akredite eden ve sunan tek girişim olarak kabul ediliyor.

1951 yılında Guinness Bira Fabrikası’nın idari direktörü Sir Hugh Beaver’in bir av partisine katılması ve partide yaşayan bir tartışmaya iştiraki ile Avrupa’nın en hızlı kuşu hangisidir? Altın yağmur kuşu mu yoksa orman tavuğu mu? O anda fark etti ki bu tür soruların cevaplarının bulunacağı bir ktiap çok popüler olabilirdi. Haklıydı!

Sir Hugh’un fikirleri bir araştırma ajansı tarafından daha sonra Guinness Rekorlar Kitabı adını alacak olan kitabı derlemesiyle hayata geçirdi. İlk sayı 27 Ağustos 1955’de çıktı ve aynı yılda en çok satan kitaplar listesinde ilk sıraya yerleşti.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017