Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Gümrüklerde 10 Büyük Yenilik!

Gümrük kapılarında artık yeni bir döneme giriliyor. Teknik alt yapıda yeniliğe giderek ticaretin önünü açmayı hedefleyen Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, ticaretin yoğun olduğu ülkelere yeni sınır kapılarıyla süreci destekleyecek.
Gümrüklerde 10 Büyük Yenilik!
Dış ticarette adımlarını hızlandıran Türkiye, 2023 yılı için kendine koyduğu 500 milyar dolar ihracat hedefine gümrük kapılarındaki dönüşümle koşmak için kolları sıvadı. Sınır kapılarında modernizasyon çalışmalarının yanı sıra yoğunluğu azaltacak yeni kapılar da eklemek üzere ilk adımlar atılırken, gümrük kapılarındaki uygulamalarda da devrim niteliğindeki yenilikler gündemde.

Devreye girecek yeniliklerle ticareti kolaylaştırmak ve kaçakçılığa karşı daha etkin önlem almanın yanı sıra modern alt yapıyla ticaretin de önünün açılması hedefleniyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın üzerinde uzun zamandır çalıştığı bu yeniliklerin bir kısmı bu yılsonuna kadar devreye girmiş olacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017