Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

''Güneş Ağacı''ndan Elektrik Üretimi

Genç nesillerin çevre duyarlılığını da arttıracak olan Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Projesi, bu alanda bir ilk gerçekleştirerek, İstanbul Fındıklı Rotary Kulübü (RK) tarafından, Fındıklı İlköğretim Okulu’nda 21 Mayıs 2012 tarihinde hayata geçirildi.
''Güneş Ağacı''ndan Elektrik Üretimi
İstanbul Fındıklı Rotary Kulübü (RK) tarafından Fındıklı İlköğretim Okulu’nda 21 Mayıs 2012 tarihinde hayata geçirilen Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretim Projesi genç nesillerin çevre duyarlılığını arttıracak. Açılışa Kağıthane Belediye Başkan Yard. M. Oğuz Toktekin, Güneş Enerjisi Sanayicileri Derneği Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik, Fındıklı RK Başkanı Suat Baysan, Kağıthane Okullarından Cemil Meriç İOO Md., Çağlayan İÖO Md., Cevdet Şamikoğlu İÖO Md. Yard., İmece İÖO Md. Yard., Rotary 4.Grup Guv. Yard. Mustafa Ağaçkesen katıldılar.

Fındıklı Rotary Kulübü’nün sağladığı maddi destek ile Som Enerji tarafından yapılan güneş enerjisi paneli ile Fındıklı İlköğretim Okulu’nun tükettiği elektriğin bir kısmı güneşten karşılanacak, böylece enerji tüketiminde tasarruf sağlanmış olacak. Güneş panelinin yıl boyunca üretmiş olduğu yaklaşık 700 kws enerji ile her sene dört adet ağacın hayatı kurtarılacak. Sistemde üretilen elektrik anlık olarak takip edilebilecek ve doğaya salınan zararlı gazların ne kadar engellendiği kayıt altına alınacak.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017