Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Güneş Lekelerinin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Echomar Ataköy Hastesi'nden Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahu Çiler Çıkım, sonbaharın leke tedavisi için en uygun mevsim olduğuna dikkat çekiyor ve güneş lekeleri ve tedavi yöntemlerini şu şekilde sıralıyor.
Güneş Lekelerinin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling tedavilerinde amaç, ciltteki renk farklılıklarını gidermek ve cildi canlı hale getirmek. Bu amaçla cilde kimyasal maddeler uygulanıyor. Kullanılan alanlara göre, yüzeysel, orta ve derin peeling olarak üçe ayırmak mümkün. Açık tenli kişilerde daha iyi sonuçlar alındığı gibi koyu tenli kişilerde uygulanması halinde lekenin daha koyulaşma riski de bulunuyor. Mutlaka dermatologlar tarafından uygulanması gerekiyor.

Lazer Tedavileri ve Yoğunlaştırılmış Işık Sistemleri (IPL)

Intense Pulsed Light kısaca IPL (lazer değil, yoğunlaştırılmış ışık sistemi), Q-switched lazerler ve fraksiyonel lazerlerdir. Fakat hasta seçimi iyi yapılmazsa lekelerde artış veya iyileşen lekenin daha belirgin halde geriye dönmesi görülebilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017