Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Guns N'Roses: Son Büyük Rock'N'Roll Grubu

80’lerdeki dünya medyasına göre “dünyanın en tehlikeli grubu”. 2000’lerdeki haliyle bazı eski fanlarına göre “çoktan dağılmış olan grup”. Fakat çoğu insanın üzerinde birleştiği nokta olarak, son büyük rock’n’roll grubu. “Kökler”de bu ayki konuğumuz Guns N’Ross.
Guns N'Roses: Son Büyük Rock'N'Roll Grubu
William Bruce Bailey, 1962 yılında Indiana’nın küçük şehirlerinden biri olan ve hayatının ilk 20 yılını geçireceği Lafayette’te dünyaya geldi. Son derece dindar bir ailenin ve istismarcı bir üvey babanın çocuğu olarak doğup sorunlu bir çocukluk geçiren Bill, Jefferson Lisesi’ndeyken hayatının gidişatını etkileyecek ve çok sağlam bir dostluk kuracağı insanlar, Jeffrey Isbell ile tanıştı. Jeffery bateristti, ancak şarkı yazmak gitarla daha kolay diye düşündüğü için sonradan davulu bırakıp gitara geçti. Her ikisi de Rolling Stones, Led Zeppelin, Quenn, Aerosmith, Alice Cooper gibi önemli rock’n’roll efsanelerinin hayranı olan bu gençler, birbirinden sürekli olarak yeni gruplar öğreniyorlardı.

1982 başlarında, 20 yaşında olan Bill, önceki tüm hayatını geride bırakarak Hollywood, California’ya geldi. L.A. gettosunda bulunan izbe bir apartman dairesine taşınan Bill’in, o dönemde çok revaçta olan Sunset Strip çevresinde bulunan Rainbow, Roxy, Viper Room, Troubadour gibi gece kulüplerine takışmaya başlaması ve buralarda çalan müzisyenler ve mekan sahipleriyle arkadaş olması uzun sürmedi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017