Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Güvence Hesabına Hangi Durumlarda Başvurulabilir?

Güvence hesabı belli zorunlu sigortaların teminatlarına ilişkin olarak, sigortalının belirlenemediği, zarar gören kişilerin, sigorta güvencesinden yoksun kalmaması ve bedeni zararların giderilmesi amacıyla kurulmuştur.
Güvence Hesabına Hangi Durumlarda Başvurulabilir?
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) bünyesinde hizmet veren Güvence Hesabı’na gelen başvuru sayısı her geçen gün artıyor. Güvence Hesabı Müdür Kadir Küçük hak sahiplerinin, zararı ve tazminat yükümlüsünü öğrendiği tarihten itibaren iki yıl içerisinde bizzat yazılı olarak veya taahhütlü mektupla Merkez’e başvurabileceğini belirtiyor.

Merkez’in ödemeyi üstlendiği durumlar ise şunlar; Sigortalının veya sigortayı yaptırmakla sorumlu olanın tespit edilememesi durumunda, kişiye gelen bedensel zararlar, kazanın meydana geldiği tarihte geçerli olan teminat tutarları dahilinde, sigortasını yaptırmamış olanların neden olduğu bedensel zararlar. Çalınmış veya gasp edilmiş bir arasın karıştığı kazada kişiye gelen bedensel zararlar. Zorunlu sigorta ile sigorta poliçesinde belirlenen teminat arasındaki fark kadar ödenecek bedensel tazminat tutarları.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017