Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Güzel Bir Yüz İçin Yapılması Gereken Nedir?

Uzmanlar uyarıyor, besinleri sürekli aynı taraftaki dişlerle çiğnemek yüz estetiğini bozuyor. Tek taraflı çiğneme sadece masum bir alışkanlık olarak edinilse de sonucu yüzde simetri kaybı olabiliyor.
Güzel Bir Yüz İçin Yapılması Gereken Nedir?
Aynanın karşısına geçin ve yüzünüze alıcı gözle bakın. Sağı ve solu birbiriyle aynı mı görünüyor yoksa bir tarafı daha mı şiş geldi gözünüze? Ağzınızı açıp kapayın ve bu sırada çenenizin simetrik açılıp açılmadığını gözleyin. Sonuç olumsuzsa şunu bilin ki, simetri kaybı, bazı fonksiyon kayıplarında ya da rahatsızlıklar sonucu yüze yavaş yavaş yerleşen sinsi bir sorun. Ancak dikkatli bir izleyici değilseniz bu sorunun farkına bile varmıyorsunuz. Simetri önemli çünkü güzel bir yüzde olması gereken bir denge. Sadece güzel bir yüz için değil başta ağız ve diş sağlığımız için de son derece önemli bir konu. Yüzdeki simetrinin bozulmasıysa kaybedilen sağlık bir yana en direkt söylemiyle yüz güzelliğinize veda etmeniz anlamına geliyor. Simetri kaybının (en önemli sebebi olmasına rağmen) tek sebebi sadece besinleri çenenizin tek tarafıyla çiğnemeniz değil. Bunun birçok farklı sebebi olabiliyor. Konuyla ilgili olarak Dentram Diş Sağlığı Kliniği’nden Ortodontist Dr. Dt. Aylin Sezen Yalçın’a danıştık.

Günümüzde yüz güzelliği her yaşta birey için önemli. O sebeple 8 yaşından 80 yaşına kadar hepimiz yüz güzelliğimizi doğrudan etkileyen diş ve elbette cilt sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Simetri, özellikle yüz güzelliği söz konusu olduğunda daha da önemli bir hale geliyor. Çünkü dış dünyayla iletişimimiz olan yüzümüzün tam ahengi ancak tam bir simetri söz konusu olduğunda sağlanabiliyor. Dr. Sezen Yalçın, diş hekimlerinin bir kişiyi muayene ederken öncelikle yüzdeki bazı noktaların ve dişlerin simetrisini değerlendirdiklerini söylüyor. Yalçın, yüzün yumuşak ve sert dokularında simetri sağlanmadıkça, ideal bir gülümseme ve yüz estetiği sağlanamayacağının ise altını çiziyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017