Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Konut Sektörünü Anlattı

Kentsel dönüşümün Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden biri olduğunu belirten GYODER Başkanı Işık Gökkaya, “7 milyon konutun yenilenmesi demek. 400 milyar dolarlık, 10-15 yıllık bir projeden bahsediyoruz. Devlet ve millet el ele verirse bu proje yapılır” dedi.
GYODER Başkanı Işık Gökkaya, Konut Sektörünü Anlattı
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Işık Gökkaya ile kentsel dönüşümden, 2B Yasası’na, Mütekabiliyetten konut kredilerine kadar geniş bir çerçevede söyleşimizi gerçekleştirdik.

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün büyük bir potansiyel taşıdığının altını çizen Gökkaya, yeni gelişmelerle birlikte sektörün Türkiye ve dünya ekonomisinde önemli bir yer edineceğini söylüyor. Özellikle kentsel dönüşümün sektör, hatta Türkiye ekonomisi için hayati bir önem taşıdığını ifade eden Gökkaya, konuya kesinlikle rant olarak bakılmaması gerektiğinin altını çiziyor. Kentsel dönüşüm projesinin gerçekleşmesi durumunda Türk ekonomisinin 2023 yılına kadar dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağını vurgulayan Işık Gökkaya, projenin gerçekleşmesi için kamu-devlet ve özel sektörün el ele yürümesi gerektiğini söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017