Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hala Gerçekleşmesini Beklediğimiz Büyük Teknolojiler

İster bir otomobil olsun, isterse de bilgisayar. Teknoloji şirketleri bize heyecan verici teknolojiler gösteriyorlar ve sonra onca yıl bunların piyasaya çıkmasını bekliyoruz.
Hala Gerçekleşmesini Beklediğimiz Büyük Teknolojiler
1. Işıkla Veri Transferi

Işık üzerinden veri transferi, geleceğin kablosuz ağ teknolojisi olarak görülüyor. Işık üzerinden verileri bir noktaya göndermek ve oradaki alıcı vasıtasıyla bu verileri yeniden işleme sokmak mümkün anacak teknoloji bir türlü kullanıma girmiyor. Şimdilik, ilk ürünlerin piyasaya çıkış tarihi olarak 2015 görünüyor.

2. Düşünceyle Kontrol

Bilgisayarı düşünceyle kontrol etmek mümkün. Bu işlevi yerine getiren başlıklar, kontrol mekanizmaları yıllar önce başarılı denemelerle ortaya çıktılar. Bir video oyununda, klavye ve fare ile karmaşık işlemler yaparken karakterinizi sadece yürüme/koşma, sağa sola dönme işlemi için düşüncelerinizi kullanmanız yeterli. Ancak bu ürünler inatla piyasaya çıkmıyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017