Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Halk Kentsel Dönüşümü Yanlış Mı Anlıyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, vatandaşların Kentsel Dönüşüm ile İlgili beklentisine cevap verdi. Vatandaşa: ''Siz, müteahhitle anlaşacaksınız. Biz size yardım edeceğiz.'' dedi.
Halk Kentsel Dönüşümü Yanlış Mı Anlıyor?
“Vatandaşlarda ‘Devlet gelsin evimi yenilesin’ şeklinde bir beklenti oluştu. Herkesin beklediği gibi kimsenin kapısına gitmeyeceğiz. Vatandaş, ‘Evimin riskli olduğunda şüphe ediyorum.’ diyecek. Bakanlığın yetki verdiği lisanslı kuruluşlar denetim yapacak. Gerekiyorsa vatandaş kendisi müteahhitle anlaşıp yenileyecek. Biz, imar yardımı, ruhsat, kentsel tasarım, harçlar, kira ve kredi yardımı yaparak bu işi kolaylaştıracağız. Devle sadece riskli alanlarda vatandaşların ayağına gidecek.” diyerek Kentsel Dönüşüm konusunda vatandaşın yanlış anlamaya müsait olduğu konulara ışık tuttu. Erdoğan Bayraktar bakanlık lisanlı kuruluşların sağlam raporu vereceğini söyledi. Vatandaşın önüne birçok seçenek sunduklarını belirtti.

“TOKİ’nin yaptığı konutlardan verebiliriz. Daire sakinleri arasında nitelikli çoğunluk kararı getirdik. Eskiden sağlanamayan uzlaşma üçte iki çoğunluk kararıyla sağlanacak. O da olmazsa SPK lisansı almış kuruluşlarla açık artırmaya çıkaracağız. Oradan da sonuç çıkmazsa devlet olarak biz alacağız.” Diyerek halka kentsel dönüşüm konusu hakkında bilgi verdi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017