Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Halk TRT Hakkında Ne Düşünüyor?

Kimileri TRT'nin bütçesinin fazlalığında kimileri de elektrik faturalarında TRT adına kesilen paralardan şikayet etti, kimileri de devletin tüm imkanlarını kullanmasına rağmen kaliteli bir yayın yapmadığı söyledi. Peki, bunlar göz önünde bulundurulduğunda kamuoyunda TRT algısı ne durumda?
Halk TRT Hakkında Ne Düşünüyor?
Son dönemde TRT’de yaşanılan değişim hiç de yabana atılacak gibi değil… TRT 1’i aile kanalı olarak konumlayan, TRT Haber ile haber kanallarıyla çetin bir rekabete giren, TRT Spor ile spor yayın yapan kanallara meydan okuyan, TRT Şeş ile Kürtçe açılımının en ciddi girişimine imza atan ve özellikle yerli dizileriyle özel kanallara kafa tutan TRT, tematik kanalları ve kanal konumlandırmalarıyla kamu televizyonculuğunda yeni bir dönem başlattı.

TRT’nin tüm bu açılımlarına rağmen kamuoyunun gözünde nasıl bir algıya sahip olduğu en merak edilen konulardan biri oluyor. Biz de bu sorulardan hareketle kamuoyunun gözünde TRT’nin nasıl bir algıya sahip olduğunu ortaya koymak için bir araştırma yaptırdık. Xsights tarafından yapılan araştırmada kamuoyuna TRT’nin tarafsız bir yayın yapıp yapmadığını, TRT’ye ne kadar güvendiklerini, TRT’nin hükümet yanlısı bir yayın yaptığına inanı inanmadıklarını sorduk. Bununla da kalmadık ve son olarak yönümüzü pazarlama profesyonellerine çevirerek onlara da TRT’nin bir reklam mecrası olarak ne kadar cazip olduğu sorusunu yönelttik. Aldığımız sonuçlar ise bir hayli çarpıcı...

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017