Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Halkbank'tan Tekstil Sektörüne Kredi Desteği

Halkbank, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ile işbirliğine gitti. Halkbank, protokol ile TMHGF üyelerine mal alımından yatırım finansmanına kadar her alanda destek sağlayacak.
Halkbank'tan Tekstil Sektörüne Kredi Desteği
Halkbank, tekstil, moda ve hazır giyim alanlarında faaliyet gösteren sektörel ve bölgesel dernekleri tek çatı altında toplayan Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) ile KOBİ İşbirliği Protokolü imzaladı. Halkbank, protokol ile TMHGF üyelerine mal alımından yatırım finansmanına kadar her alanda destek sağlayacak. Dernek üyeleri kredilerden uygun faiz ve esnek ödeme seçenekleriyle faydalanabilecek. Protokol kapsamında üye firmalara aylık eşit taksitli TL kredilerde yüzde 0,90'dan, YP kredilerde ise yüzde 4,50'den başlayan avantajlı faiz oranları uygulanacak.

Tekstil ve hazır giyim sektörünün Türkiye'nin gayrisafi yurtiçi hasılasındaki (GSYİH) payının yüzde 10 olduğunu belirten Halkbank KOBİ Pazarlama-2 Daire Başkanı Kıvanç Acar şunları ifade etti: "Bugün büyük oranda ihracat odaklı olan Türk tekstil ve hazır giyim sektörü dünyanın altıncı büyük hazır giyim ihracatçısı konumunda bulunuyor. Mevcut kapasitesi yurtiçi talepten son derece fazla olan sektör, yaklaşık 30 milyar dolarlık üretim değerinin 20 milyar dolarlık bölümünü ihraç ediyor. Üretim ve istihdamdaki ağırlığıyla ülke ekonomisinin lokomotiflerinden biri olan Türk hazır giyim sektörü, Avrupa Birliği ülkelerine ihracatta Çin'in ardından ikinci sırada geliyor. Protokol kapsamında ülkemizin bu değerli sektörüne esnek geri ödeme imkânları ile komple yeni yatırım ve yenileme, modernizasyon, renovasyon, sınıf yükseltme ve enerji verimliliği gibi çevreye duyarlı çalışmalar için yatırım kredisi imkânı sunacağız. Ayrıca uygun koşullarla işletme kredisi ve gayri nakdi kredi kullandıracağız." diye konuştu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017