Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Haldun Dormen Ve Betül Mardin Röportajı

Usta tiyatrocu Haldun Dormen ve 49 yıl önce boşandığı eşi Betül Mardin Quality of Magazine'e özel hayatları ilgili samimi açıklamalar yaptı.
Haldun Dormen Ve Betül Mardin Röportajı
Türk tiyatrosunun mihenk taşlarından Haldun Dormen ve Türkiye’de iletişim alanında ilklere imza atmış ünlü halkla ilişkiler uzmanı Betül Mardin yıllar önce hayatlarını birleştirmiş, ancak evlilikleri sekiz sene sürmüştü. Boşanmalarının üstünden 49 yıl geçen Dormen ve Mardin, ilk kez Quality of Magazine’e birlikte röportaj verdi, evliklerinin öyküsünü ve yıllara meydan okuyan dostluklarını anlattı.

Nasıl tanıştınız, evlenmeye nasıl karar verdiniz?/p>

Betül Mardin: Ben Haldun’u tanıdığım zaman 17-18 yaşlarındaydı. Onu ilk tiyatro sahnesinde gördüm. Oynadığı oyunun bir nevi prodüktörü gibiydim. Haldun’u göstererek “O mavi kazaklı çocuk iyiye benziyor” dedim. Tanışmadık, görüşmedik de. Ben evliydim zaten o dönem, bir de kızım vardı. Aradan uzun seneler geçti. Ben boşandım, daha sonra altı-yedi ay içinde, 1959 senesinin temmuz ayında Haldun’la evlendik. 61’de oğlumuz Ömer doğdu.

Haldun Dormen: Sekiz yıl evli kaldık, gayet iyi bir evlilikti. Bu evdeki asansörde evlenme teklifi etmiştim. Ama bir süre sonra ikimiz de çok çalıştığımız için aksaklıklar olmaya başladı. Ben gece geç geliyordum, Betül erkenden işe gidiyordu. Zor olmaya başlamıştı, Allah’tan zamanında bitirdik. İlk başta ayrılmak kolay olmadı. Ayrılıklar kolay değil. Hemen dost olamıyorsunuz ama iki taraf da aklını kullanırsa, saygılı olursa oluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017