Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hamileliğin Göze Etkileri Nelerdir?

Hamilelikte gözlerde de fizyolojik değişiklikler meydana geliyor. Vücudun her organı bu özel dönemde etkileniyor ve gözler de bundan nasibini alıyor.
Hamileliğin Göze Etkileri Nelerdir?
Hamilelik esnasında tüm vücutta olduğu gibi gözlerde de fizyolojik değişiklikler meydana gelmektedir. Gözler ve elmacık kemikler etrafında gebelik maskesi adı verilen ciltte artmış pigmentasyon gelişebilir. Hamilelikte gözlük ve kontakt lens numaralarında geçici değişiklikler olabilmektedir. Kontakt lens kullanımı zorlaşabilmektedir. Bu nedenle hamilelik süresinde ve loğusalıkta hemen erken dönemde gözlük veya kontakt lenste numara değişimi için acele edilmemesi gerekir. Fizyolojik değişiklikleri yanı sıra gözlerde patolojik durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Gebelik gelişen hipertansiyon (kan basıncı artış) ve idrarda protein kaybı varlığında preklampsi tablosu gerçeklemektedir. Preeklampsiye ek olarak hamile kişide nöbetler geliştiğinde eklampsi tablosu ortaya çıkmaktadır. Preeklampsi olgularının yaklaşık olarak üçte birinde göz bulguları tespit edilmektedir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017