Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Sağlıklı kalmak için yediğimiz yemekler bizleri sağlığımızdan edebiliyor. Doğal bir besin bazen kabus yaşatabiliyor. Hayatımızın en hassas dönemlerinden birindeyseniz örneğin hamileyseniz, tablo daha da korkutucu yaşanabiliyor.
Hamilelikte Besin Zehirlenmesi Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Sağlıklı kalmak için yediğimiz yemekler bizleri sağlığımızdan edebiliyor. Doğal bir besin bir kabus yaşatabiliyor. Hayatımızın en hassas dönemlerinden birindeyseniz örneğin hamileyseniz, tablo daha da korkutucu yaşanabiliyor. Çünkü sizle beraber hayatınızdaki en değerli canlı etkilenebiliyor. Bazen de gereksiz korkular hafif bir besin zehirlenmesini de bir kaosa dönüştürebiliyor.

Besin zehirlenmesi, gıda maddelerinin tüketimi sonucu meydana gelen mikroplu veya mikropsuz zehirlenmelere verilen genel isimdir. Çoğunlukla hafif seyirli ve kısa süreli hastalıklar olmalarına karşın, zehirlenmeye yol açan besinle ve kişiyle ilişkili bazı faktörler; hastalığın zaman zaman daha ağır seyretmesine hatta ölümcül olmasına yol açabiliyor.

Besin zehirlenmesi yapan mikroplar bakterilerdir. Bu bakteriler oda ısısında ve sıcak ortamlarda üreyerek yaşamlarını devam ettirirler. Bu nedenle yiyecekler hazırlanırken bunların yüksek ısılarda ve eşit olarak pişirilmesi gerekir. Her tarafı eşit şekilde pişirme sağlamak için kızartma yerine tencere, fırınlar ve özellikle mikrodalga fırınların kullanılması önemlidir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017