Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hamilelikte Bilgisayar Ve Cep Telefonu Kullanmak Zararlı Mı?

Teknolojilerin ilerlemesi ile birlikte anne adaylarının hamilelik dönemindeki endişeleri de farklılaşmaya başladı. Son dönemde, bilgisayar ve cep telefonu kullanımının bebeği nasıl etkilediği, anne adaylarının kafasını en çok meşgul eden sorulardan biri.
Hamilelikte Bilgisayar Ve Cep Telefonu Kullanmak Zararlı Mı?
Hamilelik esnasında bilgisayar kullanımının, herhangi bir zararı görülmemiştir. Bilgisayarlar, çevreye radyasyon yaymazlar. Ancak bilgisayar kullanımının bir yan etkisi, uzun süre bilgisayar kullanımının sonuncunda bel ve sırt ağrılarına sebep olmasıdır. Bu nedenle, gün içinde bilgisayar kullanırken doğru pozisyonu seçmeye özen gösterin ve bilgisayar başında fazla zaman geçirmemeye dikkat edin.

Cep telefonlarının çevreye yaydıkları radyasyon sonucunda, kalp ritim bozuklukları ve bunun gibi pek çok sağlık sorununa yol açmasıyla ilgili pek çok çalışma yürütülmektedir. Cep telefonlarınızı, olabildiğince çocuklarınızdan ve kendinizden uzak tutmaya özen göstermelisiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017