Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hangi Yaşta, Hangi Estetik Yapılmalı?

Estetik yaptıranların yaş ortalaması giderek düşüyor. Çok tartışılan bu konuyu Op. Dr. Tunç Tiryaki'ye sorduk. Estetik yaptırma yaşı, son trendler, dikkat edilmesi gerekenler... Hepsi bu yazıda.
Hangi Yaşta, Hangi Estetik Yapılmalı?
Yaşlanmayı önleyici işlemler nelerdir?

Cilt zamanla eski gerginliğini kaybediyor ve yerçekimi bu duruma yardım ediyor. Cildi yıllar geçtikçe aşağı çekiyor. Bu önüne geçilemez bir gerçek. 60 yaşında, vücudunuz 20 yaşındaki gibi kollajen sentezlemiyor. Fakat beslenme, sosyal yaşamdaki farklı disiplinler gibi kontrol edilebilen ve yaşlanmayı geciktiren birçok faktör de var. Tabii ki tıbbi olarak yaşlanma süreci bazı uygulamalar ile geciktirilebilir. Yüzde yer alan mimik kaslara özellikle göz çevresi ve alındaki çizgilenmelerde önemli etkisi olan kaslardır. Botox ile bu kasların kullanımı azaltılırsa kırışıklık oluşumu da önlenir. Bunun yanı sıra cildin beslenmesi sağlayan, cildi canlandıran, kollajen sentezini artıran uygulamalar yaşlanmayı geciktirici etkilerdir.

Yaşlanmayı önleyici işlemler hangi yaşlarda yapılmalıdır?

Aslında tamamen ihtiyaca göre belirlenir. Yani 20 yaşında istemsiz olarak kaşlarını çok çatan bir hastaya botox uygulayabilirsiniz. Genellikle 30’lu yaşlar sonrasında ince kırışıkların görülmesi ile bu işleme başlanır. Erken dönemde başlandığı zaman varolan kırışıkları açması yanında uygulama alanında kaslar kullanılmadığı için koruyucu etkisi de mevcuttur.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017