Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri

Dikkat! Cildiniz hiç nedensiz kızarıp yara ya da döküntülerle “bana özen göster” diyorsa, hassas bir cilde sahip olduğunuz konusunda da alarm veriyor demektir. Peki, hassas ciltlerle ne yapmalı, nasıl bir bakım uygulamalı?
Hassas Ciltler İçin Bakım Önerileri
Sorunsuz bir cildiniz varken bir gün uyanıp hiç ummadığınız bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Her zaman kullandığınız kreminiz alerji yapabilir, sabuna dokunmaya bile tahammül edemeyebilirsiniz. Cildiniz alışkın olduğu ürünlere zaman içinde tepki veriyorsa, o zaman altında yatan sebebi araştırmak gerekir. Detaylı bir sağlık muayenesinden geçerek asıl sebebi bulmak çok önemli. Ancak sadece hassasiyet çıkıyorsa bu durumda da dikkat edilecek noktalar var.

Çoğu kişi medikal ilaçların bile prospektüsünü bile okumazken güzellik ürünlerinin açıklamalarına itimat etmeleri ne kadar kolay olabiliyor. Oysa tavsiyeden ziyade cildinizin neye duyarlı olduğunu etken maddelerin neler olduğunu öğrenerek anlayabilirsiniz. Öncelikle kullandığınız ürünlerdeki içeriklerin listesini çıkarın. Çünkü özellikle hassas ciltler çoğunlukla aynı maddelere tepki gösterir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017