Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hastalık Hastalığı Nedir?

Hipokondriyazis yani hastalık hastalığı, kişide hiçbir bedensel hastalık olmamasına karşın her türlü bedensel yakınmayı kendinde ciddi bir hastalık bulunduğu şeklinde yorumlamasıdır.
Hastalık Hastalığı Nedir?
Hipokondriyak nevrozda temel bozukluk bunaltıdır. Bunlar bedene aktarılmış ve bedensel hastalık uğraşlarına dönüşmüştür. Hipokondriyazis, Hipokrat çağından beri kullanılan bir terimdir. Zaten hastalık, adını bu hastalarda yayın olan karın ağrılarından almıştır. “Hypochondrium” kaburga altı anlamına gelmetedir. Hipokrat, bu yüzden bu terimi kullanmıştır.

Halk arasında hastalık hastalığı, evhamlık ve pimpiriklik olarak adlandırılan hipokondriyak düşünceler birçok kişide zaman zaman geçici olarak ortaya çıkabilmekle birlikte bu düşünceler kişinin hayatını etkiliyorsa, belirgin bir sıkıntı kaynağı oluşuyorsa, mesleki ve sosyal yaşamını olumuz etkiliyorsa bir psikiyatrik hastalığın söz konusu olabileceği unutulmamalıdır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017