Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Hastalık Nedeniyle İşe Gitmeme Oranları Artıyor!

Kış geldi, soğuk algınlığının arttığı ve herkesin kendisini hasta hissetmeye başladığı günlerdeyiz. Dolayısıyla hasta olanlar kadar hasta olduklarını bahane ederek işe gelmeyenler de artıyor.
Hastalık Nedeniyle İşe Gitmeme Oranları Artıyor!
Career Builder’ın 2400 şirket ve 3900 çalışan arasında yürüttüğü yeni araştırmasına katılan çalışanların yüzde 30’u hasta olduklarını söyleyerek işe gitmediklerinde aslında hasta olmadıklarını itiraf ediyor. Özellikle yaz ve kış tatillerine yakın dönemlerde bu rakamlar artıyor.

Katılımcı işverenlerin yüzde 20’si çalışanlarının en çok Aralık ayında, yeni yıl tatiline yakın dönemlerde hasta olup işe gelmediğini bildiriyor. Temmuz ayı da bir diğer popüler hastalık ayı. Araştırma sonuçlarına göre birçok firma hastalık yüzünden iş gelinmemesini çok ciddiye alıyor. Yüzde 17’lik bir dilim bu sebeple çalışan kovduğunu söylüyor. Yüzde 29’luk bir dilim çalışana check up yaptırarak gerçekten hasta olup olmadığını kontrol ediyor.

İşverenlerin yüzde 14’ü ise, çalışanın evine giderek kontrol ediyor. Uzmanlar çalışanları daha dürüst, işverenleri de daha anlayışlı olmaya çağırıyor. Çünkü çalışanlar çok yorgun olduklarını ya da halletmeleri gereken kişisel sorunları olduğu için işe gelmeyeceklerini söylediklerinde kovulacaklarını düşünüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017